Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Popłynęliśmy otworzyć most Solec - Kamień.

17.10.2015 godz. 13.00 - kompletują sie załogi czterech łodzi wiślanych które popłyną otworzyć nowy most na rzece Wiśle. Po godzinnej pracy (stawianie żagli, mocowanie silników, wylewanie wody itd) wypływamy z miejscowości Kłudzie i kierujemy się w górę rzeki około 3 km do mostu.

Cumujemy pod mostem, zabieramy ze sobą wstęgę, szampana, fajerwerki oraz dwie torby cukierków i idziemy na środek mostu gdzie na granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego dokonujemy uroczystego, choć nieoficjalnego otwarcia przeprawy mostowej na Wiśle. Przecięcie wstęgi, lampka szampana (bardziej plastikowy kubek), fajerwerki oraz częstowanie kierowców samochodów oczekujących na pierwszy przejazd spotkało się z wielką aprobatą - aplauzem zgromadzonych ludzi, kierowców oraz pasażerów. Uroczystość była krótka, bez oficjeli i przemówień, ale była, wbrew odwołanej oficjalnej ceremonii.

Przeprawa mostowa Solec - Kłudzie drogę 747 łączy woj. Mazowieckie z Lubelskim. Może nie jest konkurencyjna dla drogi krajowej Radom - Lublin, ale w promieniu kilkunastu kilometrów od mostu stanowi ogromne ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców.